“TREJDEVIŅI” Horvātijā


Vasara jauniešiem ir atpūtas un prieku laiks. Laiks, kad skolnieki krāj spēkus jaunajam mācību gadam. Taču atpūta ne vienmēr nozīmē gozēties saules staros pie jūriņas visu dienu. Mūsu jauniešiem atpūta saistās ar vienošanos brīnišķīgās latviešu tautas dejās. Un pirmo reizi, Baložu vidusskolas jauniešu deju kolektīvs "Trejdeviņi", demonstrēja savu dejotprasmi ārpus Latvijas robežām - Horvātijas folkloras festivālā "IFF Adriatica folk fest", kurš norisinājās no šā gada 23. - 27. augustam.

 Ņemot vērā, ka Latviju un Horvātiju šķir tikai apmēram 1800 km, apņēmīgie dejotāji jau ar pirmajiem saules stariem devās garā un elpu aizraujošā ceļojumā. Turpceļā, braucot cauri Lietuvas un Polijas plašumiem, pa ceļam nakšņojot Čehijas darbīgajā mazpilsētā - Ostravā.
Otrajā ceļojuma dienā deju kolektīvs varēja aplūkot Austriešu skaistās dabas ainas, tai skaitā vienu no lielākajām stalaktītu alām Eiropā - Lurgrottes alas. Tikmēr vakara pusi "Trejdeviņi" pavadīja Slovēnijas omulīgajā pilsētiņā - Mariborā.

Kad beidzot, trešajā dienā tika sasniegta Horvātu zeme, dēvēta arī par dabas skaistuma un dailes zemi, jaunie dejotāji varēja baudīt smaragda zilo un dzidro Adrijas jūru. Krikvenicā (Crikvenica) ar patiesu prieku un degsmi mūsu jaunieši izpildīja tautas dejas no koncertuzveduma "Māras zeme". Un kā sens latviešu sakāmvārds vēsta - dots devējam atdodas, izbaudījām skatītāju aizrautīgos aplausus novērtējot kolektīva prasmīgo sniegumu.

 “Man ir patiess prieks un lepnums par savu deju kolektīvu", saka kolektīva dejotājs Rihards. Mūsu jauniešiem bija iespēja novērtēt arī citu tautu rotaļas, dejas un dziesmas, jo kā zināms "Adriatica folk fest" ir starptautisks festivāls, kurā šogad piedalījās kolektīvi no Vācijas, Polijas, Slovākijas, Ungārijas, ASV, kā arī mūsu valsts kaimiņi Igauņi. Ar lielu interesi vērojām festivāla dalībnieku sniegumu, tādejādi iepazīstot viņu kultūras mantojumu.

Pēc veiksmīgi aizvadītā koncerta Krikvenicā, jaunos māksliniekus jau nākošajā vakarā gaidīja nākamais koncerts festivāla ietvaros, Horvātijas pilsētiņā Novi Vinodoļskā (Novi Vinodolski). Emocionāli pacilāti, stalti, skaisti un rotaļīgi “Trejdeviņi” dejoja koncertā. Ar lepnumu par mūsu latviešu dejas kultūru, visas skatītāju/klausītāju acis šaurajā Horvātu vecpilsētā bija vērstas uz mūsu staltajiem latviešu jauniešiem.

Neaprakstāmas izjūtas…. arī citu valstu pārstāvji ar aizrautību vēroja mūsu dejas un, manuprāt, tas ir pats galvenais - dejot tā, lai gan mums, gan skatītājiem būtu prieks!

Šī ceļojuma laikā tika piedzīvoti ļoti daudz aizraujoši un skaisti mirkļi. Atmiņas un gūtā pieredze ir uz mūžu.

Baložu vidusskolas deju kolektīva "Trejdeviņi" dejotāji vēlas pateikties ceļojuma vadītājiem no "Eiropas ceļojumu centra", Ķekavas novada domei par finansiālo atbalstu, kolektīva vadītājai Līgai Plēpei par ieguldīto darbu un sapratni, un protams vecākiem par visu, visu!

 

                  JDK “Trejdeviņi”dalībnieks

Ralfs Siliņš

    


< Atpakaļ

Skolas stundu saraksts

Laiks:

Nākamais zvans:

 

0. stunda: 8:15 - 8:55
1. stunda: 9:00 - 9:40
2. stunda: 9:45 - 10:25
3. stunda: 10:30 - 11:10
4. stunda: 11:30 - 12:10
5. stunda: 12:30 - 13:10
6. stunda: 13:30 - 14:10
7. stunda: 14:20 - 15:00
8. stunda: 15:10 - 15:50

 

Skolas pasākumi


 

VASARAS BRĪVLAIKS

no 1. jūnija līdz 31. augustam

 

Skolas autobusa saraksts

 

 

Nospiežot uz šī faila:

Informācija topošo pirmklasnieku vecākiem

Nospiežot uz šī faila:

Jaunākā galerija

Nospiežot uz mapes: