Jaunumi
60 minūtes lasīt kopā Drukāt E-pasts:

 

Jeb ieskandināt Lielo talku, kas oficiāli Latvijā notiks rīt, 26.aprīlī. Mēs to darījām šodien, 25.aprīlī. Lasījām, vācām, grābām, nesām un rakām arī! Liels vai mazs, pieaudzis vai nepieaudzis un katrs ar savām gana atklātajām attiecībām ar dabu, un, protams, ar talkas maisiem, cimdiem un darbarīkiem devās sakopt skolas apkārtni. Vieniem talkošana ir kā zobu sāpes, citiem prieks! Taču kaut mazāko gandarījumu domājams sajuta visi un dabai arī prieka deva ir tikusi. Paldies Baložu pilsētas Sporta iniciatīvu centram par atbalstu!

Bildes.

Brīvdienas solās būt saulainas, tāpēc tās baudīt aicinām tepat Baložos un novadā: velokross, velodrošība, bet par godu tūrisma sezonas atklāšanai velofotoorientēšanās.

 
10 minūtes lasīt kopā Drukāt E-pasts:

Ceturdien, 24.aprīlī, Baložu pilsētas bibliotēkas aicināti mūsu skolēni devās uz zibakciju "Lasīsim kopā!", kas jau vairākus gadus tradicionāli norisinās pie kultūras nama "vardes". Uzdevums vienkāršs - katrs ņem līdzi lasāmvielu un 10 minūtes klusumā lasa. Tā arī izdarījām, un pirms klusās izklīšanas arī nofotografējāmies.

Plašāks apraksts lasāms arī www.parkulturu.lv un turpat arī bildes.

P.S. Zibakcija jeb flashmob ir cilvēku grupa, kas pēkšņi sanāk kopā publiskā vietā, īsu laika sprīdi veic neierastu darbību un pēc tam ātri izklīst.

Raksta foto: Baložu pilsētas bibliotēka

 
Padomi olu krāsošanā Drukāt E-pasts:

Visaktuālākais veids, kā krāsot olas uz Lieldienām vēl joprojām ir krāsošana sīpolu mizās, bet ir vēl daudzi citi paņēmieni, nelietojot ķīmiskus materiālus. Te būs daži noderīgi padomi. Iegaumējat, ja jūs krāsojat olas ar dabas materiāliem, izvēlieties baltās olas. Lai olas tiktu nokrāsotas vienmērīgi, tās pirms vārīšanas jānomazgā, un lai čaumala nesaplīstu, pirms olas liekas vārīties, paturiet tās siltā ūdenī.

ü  Sīpolu mizās krāsojot, olas ir dzeltenīgi brūnganas, jo mizu vairāk, jo olas tumšākas.

ü  Kumelītēs krāsojot, tās ir citrondzeltenas.

ü  Alkšņu mizās - brūni iesarkanas.

ü  Egļu skujās krāsotas olas veido interesantus svītru rakstus.

ü  Kliņģerīšu ziedos krāsotas olas ir silti dzeltenas.

ü  Strutenēs krāsotas olas ir dzeltenzaļas.

ü  Bietēs izvārot olas, tās ir sarkanas vai pelēcīgas (iepriekš bietes izvāra, sarīvē, pielej etiķi - olas vāra šajā šķīdumā)

ü  Karkādes tējā vārītas olas sanāk sarkanas.

 Lai jums izdodas!

 

 
Priecīgas Lieldienas! Drukāt E-pasts:

Priecīgu gatavošanos Liedienām!

Manas Lieldienas ir tradicionālas un interesantas. Es savas Lieldienas svinu kopā ar ģimeni.
Pastāstīšu par gatavošanos. Pirms pašām Lieldienām krāsojam olas. Mēs olas krāsojam ar sīpolu mizām, zāles stiebriņiem, dillēm, rīsiem un citām lietām. Olu kopā ar izvēlētajām sastāvdaļām ieliek zeķē un aizsien galu ciet. Vienreiz olas krāsojām ar ķīmiskām krāsām. Mums labāk patīk krāsot olas ar dabiskiem materiāliem.
Lieldienās ir jāšūpojas šūpolēs, tāpēc izrotājam šūpoles, kas mums ir pagalmā, ar puķītēm, lentītēm, smilgām, varbūt arī ar kādu zariņu, vārdu sakot, ar visu, ko var atrast.
Galvenā Lieldienu svētku sastāvdaļa mums, bērniem, ir meklēt šokolādes olas. Parasti es atrodu visvairāk, bet mamma liek dalīties ar māsām. Svētku beigās katrs ripinām savu oliņu no kalna...
Ance, 5.a

Lieldienās mēs vārām olas un liekam klāt sīpolu mizas, lai olas nokrāsojas brūnā krāsā. Un vēl mēs krāsojam ar otām un guašu dažādas olas, lai tās paliek krāsainas. Mēs pērkam parasti ļoti daudz olu, sitamies ar olām un arī ripinām. Vēl ejam ārā šūpoties un skaitām dzejoļus.
Roberts, 5.a

Mēs Lieldienas svinam ģimenes lokā. Krāsojam olas, šūpojamies, arī dziedam. Esam jautri un atraktīvi.
Amanda, 5.a

 
Mūsdienu dejas visā krāšņumā Drukāt E-pasts:

Lielu atsaucību ieguvušais mūsdienu deju konkurss norisinājās ceturtdien, 10.aprīlī, kad sporta zālē pulcējās krāsainos un tematiskos tērpos ģērbušies klašu komandu dalībnieki. Par titulu Grand Prix sapņoja noteikti visi, taču šoreiz šo godu un slavu izcīnīja 8.b un 9.b klašu apvienotais priekšnesums. 2.vieta - 7.b klasei, bet 3.vieta - 9.a klasei. Paldies visiem dalībniekiem par rūpīgu sagatavošanos, kas priecēja un uzmundrināja visu līdzjutējiem piepildīto zāli, kā arī sporta skolotājai Daigai Jirgenai par organizēšanu. Ar balvām - milzīgiem kliņģeriem tika apbalvotas visas komandas, tādējādi pateicamies arī skolas vadībai par atbalstu.

Vairāk bilžu šeit.

 

 
<< Sākums < Iepriekšējā 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Nākamā > Beigas >>

Lapa 8 no 9
Jūlijs 2024
P O T C P S S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs